Police Café Extra 75. – Police Café képeslap Szolnokról, a 150. Rendőrkávéházból

  

A szolnokiak lettek a befutók: ők rendezték a 150. Police Cafét! Szép is a finisben mellbedobással nyerni. Vagy stílusosabban: egy kávészemnyi előnyt szerezni. Persze ez nem verseny, hiszen ebben a mezőnyben mindenki csak nyerhet. Különösen akkor, ha nem spórolják ki a rendőrkávé hozzávalóit. Nézzük, mit főztek ki a Jász-Nagykun-Szolnok megyeiek! A Police Café képeslapra újdonsült doktoranduszom, András Hunor Lehel karcolta fel az élményeit.

***

András Hunor Lehel: Police Café a gyermekekért

 

A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság ez év novemberéig járatlan volt a műfajban. A tűzkeresztségen ráadásul rögtön a Roma Police Caféval estünk át. Nagy volt a nyomás rajtunk. Nagyon jól akartuk csinálni, ezért kétszer is hospitáltunk más, nálunk járatosabb vármegyékben, és rendszeresen zaklattuk Katát kérdéseinkkel. A novemberi első kávézásunk olyan jól sikerült, hogy Zita (Vojter-Szabó Zita r. alezredes, a vármegyei Bűnmegelőzési Osztály vezetője) már közölte is, hogy nem ez volt az utolsó, és már szervezni is kezdte a következőt.

A mai rendezvény – amelyik egyébként a 150. Police Café volt – egy nagyon fontos témáról szólt: az intézetben nevelkedő gyermekekről. Az eseménynek a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Gyermekvédelmi Központ adott helyet, ahol az intézetben nevelt gyermekek mindennapjairól, a szökésekről és a mögöttük rejlő okokról, illetve a Kapaszkodó program jövő évi terveiről esett szó.

A témagazdáknak nem volt sok dolguk, mert mindenkiből dőlt a szó, volt mit mondani mindegyik témában. Aki ugyanis arra adja a fejét, hogy gyermekekkel foglalkozzon, az biztos, hogy mélyről jövő belső késztetésből és segítő szándékkal teszi a dolgát nap mint nap. Ami, valljuk meg őszintén, nem egyszerű feladat, és nagyon sok kihívással kell szembenézni. Ezért is tudtuk előre, hogy nem fogunk unatkozni az asztaloknál, szorgosan jegyzeteltünk a flipchart papírjainkra.

Ahogy az egyik asztalnál fogalmaztam: végül is azért jöttünk, hogy megoldást találjunk a felmerülő problémákra. Nem távoztunk üres kézzel. Különböző javaslatokkal lettünk gazdagabbak, és ami a mi hatáskörünkbe tartozik, azt igyekszünk beépíteni a mindennapokba.

Bevallom őszintén, én nem hittem el Katának, amikor azt mondta, hogy a rendőrkávé függőséget okoz. De mi is rászoktunk. 2024-ben újra nyitunk Police Cafékat, és a Kapaszkodó programot – ami alternatívákat nyújt a szabadidő hasznos eltöltéséhez, interaktív játékokkal, prevenciós ismeretekkel tarkítva – is folytatni fogjuk!